përpunimit të metaleve profesionale. personelit me përvojë dhe të pajisur

Kërkesë një urdhër

Mirë se vini në kompaninë tonë

Rreth nesh

Shanghai Tri-Round Stainless Steel Corp, vendosur në Kinë Shanghai, tregjet, prodhon dhe rezervat e një gamë të gjerë të çelik inox tuba seamless dhe ngjitur, pajisje, dhe sende në krahasim me materiale çeliku inox. Ne e kemi kapacitetin dhe përvojën për të përmbushur kërkesat e konsumatorëve për një zgjidhje totale të nevojave tuaja për standard, si dhe projekte të veçanta. Kompania është themeluar në vitin 2003.

Latest nga Blog Lajme

  • By Enrico Dela JANUARY 7, 202112:31 PMUPDATED   * Shanghai stainless steel hits highest in over two months * Stainless steel feedstock nickel crosses $18,000/T on LME * Iron ore jumps on China steel mills’ restocking demand MANILA, Jan 7 (Reuters) – China’s stainless steel futures leap...
  • HIGHLIGHTS Steel’s role in industrialization makes cutting output a challenge More M&A will help lift overall quality of steel sector Blast furnaces will continue to dominate despite EAF focus Singapore — S&P Global Platts Analytics expects a number of carbon emissions-related polic...
  • Feb 5,2021 11:23 Strict prevention and control measures have also been introduced in various places. 29 provinces, autonomous regions and municipalities have proposed “stay put during the holiday” as of January 14 to reduce the risk of infection and exposure during Spring Festival tra...
  • 08/01/2021 China’s stainless steel futures extended gains on Thursday, leaping as much as 5%, as higher cost of feedstock nickel and tight supply drove prices higher for the metal used in vehicles and cookware. The most-active March stainless steel contract on the Shanghai Futures Exchange rose t...
  • 11/01 21

    Steel surge

    Xinhua  8 November 23, 2020 China’s import of steel hit a new high in September, the Ministry of Industry and Information Technology said. The country had imported 2.89 million tons of steel in September, with the import price averaging US$689 per ton, data from the MIIT showed. In the first nine...
284147787
28477829
28463780
28454318
28445754
28443134
28433411
28432698
28427802
11111
284823297
284741860
284619299
284524753
284452862
284342254
284239739